Znamy zwycięzców III edycji konkursu Bake & Play

III edycja słodkich zmagań młodych cukierników Bake & Play została zakończona. Sędziowie wybrali najlepsze prace – czas więc ogłosić zwycięzców. Na trzecim miejscu znalazła się Marta Popińska. Tytuł wicemistrzyni przypadł Ewelinie Derdowskiej. Na najwyższym stopniu podium także stanęła dziewczyna – Justyna Borecka, która tym samym przeszła już do historii konkursu.

Justyna po raz trzeci znalazła się na podium zmagań Bake & Play i po raz drugi została ich zwyciężczynią.

Tym razem jury nie przyznało wyróżnień. – Sportowa edycja konkursu chyba nie do końca przypadła do gustu młodym adeptom cukiernictwa, bo zainteresowanie zabawą było mniejsze niż w ubiegłym roku, choć dla uczestników przygotowaliśmy wyjątkowo dużo fantastycznych nagród. Mniejsza liczba zgłoszeń i słabszy poziom prac, a także fakt, że niestety nie wszystkie były zgodne z regulaminem, skłoniły nas do tego, by nie przyznać dodatkowych nagród – wyjaśnia przewodniczący jury i koordynator konkursu Jacek Zięba z ZT Kruszwica.

To jednak nie koniec emocji. Jutro wyłoniony zostanie zdobywca nagrody publiczności. W tej chwili trwa weryfikacja oddanych głosów i zgodności prac z wytycznymi zawartymi w regulaminie. – Nie wszyscy uczestnicy zwrócili uwagę na podstawowe warunki konkursu, jak użycie składników obowiązkowych, czy przygotowanie prac jedynie z artykułów jadalnych. Niestety, zastosowanie takich elementów jak np. wykałaczki dyskwalifikuje uczestników – wyjaśnia Jacek Zięba. – Na stronie konkursowej zamieszczane są wszystkie zgłoszone prace, musimy być jednak pewni, że wyróżnienie nie trafi do kogoś, kto złamał regulamin – podkreśla juror.

Choć zdobywca nagrody publiczności na werdykt musi poczekać do jutra, już dziś serdecznie gratulujemy uczestnikom, którzy znaleźli się na podium III edycji konkursu Bake & Play:

I miejsce Justyna Borecka

II miejsce Ewelina Derdowska

III miejsce Marta Popińska

Nagroda Publiczności w konkursie Bake& Play przyznana!

Znamy zwycięzcę głosowania publiczności! Pod uwagę braliśmy nie tylko liczbę oddanych głosów. Nagrodzona praca musi również spełniać wymogi regulaminu, min.: składać się wyłącznie z jadalnych elementów. Dlatego właśnie, nagrodę otrzymuje Damian Stępień, który jest autorem pracy „Piłka nożna drogą do sukcesu”! Gratulujemy!