Zaloguj się
Rejestracja
Instagram Youtube
Zamknij

Bake & Play – rusza kolejna edycja konkursu dla Młodych Cukierników

12 lutego 2021, 15:47

Organizując w ubiegłym roku szczególną odsłonę konkursu Bake & Play #zostanwdomu, mieliśmy nadzieję, że będzie to sytuacja wyjątkowa, i że 2021 rok powitamy kolejną edycją już w normalnej rzeczywistości.

Niestety, na normalność musimy jeszcze poczekać. Nie chcemy jednak dłużej odkładać naszej wspólnej zabawy, zatem startujemy! Wszyscy bowiem potrzebujemy pozytywnych doświadczeń i nowych wyzwań, a Akademia Mistrza chce Wam ich dostarczać.

A więc oficjalnie ogłaszamy –  V jubileuszowa edycja konkursu dla młodych cukierników Bake & Play startuje już 15 lutego 2021!

Tematem tegorocznej edycji konkursu Bake & Play są Wielkanocne Wypieki, a Waszym zadaniem jest przygotowanie świątecznego ciasta, którego przynajmniej jeden element jest pieczony, a wszystkie składniki jadalne. Dodatkowo, w tym roku wprowadziliśmy również składniki, których użycie w pracy konkursowej jest dodatkowo punktowane, a są to: margaryna, rodzynki, migdały oraz czekolada. Szukajcie inspiracji, ale uruchomcie też własną fantazję i kreatywność, bo to ona będzie dla nas najważniejszym kryterium oceny. Nie zapominajcie jednak, że tylko ciasto starannie i estetycznie wykończone zachwyci Waszych przyszłych Klientów oraz konkursowe jury.

Będzie to edycja wyjątkowa. I to przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, razem z Wami, Młodzi Cukiernicy, będziemy obchodzić nasz pierwszy mały jubileusz. Po drugie szczególne są okoliczności. Szkoły są wciąż zamknięte, a zalecenie, by zostać w domu i nie spotykać się bez potrzeby z innymi osobami – wciąż obowiązuje. Dlatego przypominamy i prosimy – bawmy się bezpiecznie i z zachowaniem reżimu sanitarnego. W ubiegłym roku udowodniliście sobie i nam, że prawdziwe cukiernicze cuda potraficie tworzyć nie tylko w szkolnych czy zakładowych pracowniach, ale także we własnej kuchni.

Na koniec jeszcze jedna ważna podpowiedź: czytajcie uważnie regulamin i koniecznie go przestrzegajcie. Prace nieregulaminowe nie będą bowiem brane pod uwagę. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości – pytajcie. Najlepiej na naszej grupie na FB, gdzie znajdziecie też sporo cennych podpowiedzi.

Do konkursu zapraszamy osoby urodzone między 1 stycznia 2002, a 31 grudnia 2006 roku, które mieszkają na terenie Polski i zawodowo lub amatorsko zajmują się cukiernictwem. Osoby niepełnoletnie muszą mieć oczywiście zgodę rodziców lub opiekunów.

Co trzeba zrobić?

– Dołączyć do Grupy na  Facebooku Bake & Play. Konkurs dla Młodych Cukierników i dodać tam pracę konkursową.

Aby przygotować pracę należy:

– Własnoręcznie stworzyć zgodne z regulaminem wielkanocne ciasto (jeden element musi być pieczony, a wszystkie składniki jadalne).

– Zrobić dobrej jakości zdjęcia wypieku (minimum 3), pokazujące ciasto w różnych ujęciach, ułatwiające jego ocenę. Ujęcia obowiązkowe to finalny wyrób, przekrój, zdjęcie przy pracy. Przynajmniej jedno zdjęcie musi być oznaczone kartką z napisem Bake & Play 2021.

– Napisać recepturę przygotowanego wypieku, wraz z gramaturą.

– Opisać techniki wykonania poszczególnych elementów.

– Nadać tytuł pracy.

Na Grupę dodajcie całą pracę: zdjęcia, tytuł, recepturę i opis technik wykonania. Ciasta nie prześlijcie, choć bardzo tego żałujemy!

Na Wasze prace czekamy od 15 lutego do 21 marca 2021 roku, do godz. 23.59. Prace dodane po terminie nie będą brane pod uwagę.

Wyniki konkursu ogłosimy do 26 marca 2021 na stronie www.akademiamistrza.pl

Dla laureatów V edycji konkursu Bake & Play ZT Kruszwica ufundowały wspaniałe nagrody. Zwycięzca otrzyma kultowy Mikser KitchenAid Grenadine Red, zdobywca drugiego miejsca – blender Bosch MS8CM61X1, a Uczestnik, który stanie na trzecim miejscu podium – mikser ręczny Bosch MFQ36490. Łączna wartość nagród to ponad 3300 złotych! Jest więc o co powalczyć. Tym bardziej, że jury może też przyznać dodatkowe wyróżnienia.

Patronem medialnym konkursu jest Mistrz Branży, który także przygotował nagrody dla laureatów, min.: roczną prenumeratę online dla zwycięzcy oraz inne niespodzianki. I już teraz zdradzamy, że to nie koniec niespodzianek!

REGULAMIN

Biuro Obsługi Konkursu biuro@warsztatpr.pl

Przewiń do góry