Zaloguj się
Rejestracja
Instagram Youtube
Zamknij

„Bake & Play #zostanwdomu” – nietypowy konkurs Akademii Mistrza

09 kwietnia 2020, 13:54

Czekaliście na V, jubileuszową edycję konkursu organizowanego przez Akademię Mistrza dla młodych cukierników „Bake & Play”? My też. Niestety w związku z pandemią koronawirusa zmuszeni jesteśmy ją przełożyć do czasu, gdy będziecie mogli  bezpiecznie wrócić do szkół i zakładów, w których się uczycie lub pracujecie.

Wiemy jednak, że w tym trudnym czasie, wszyscy potrzebujemy pozytywnych bodźców, które pozwolą choć na chwilę oderwać się od przykrych myśli. Dlatego proponujemy Wam udział w specjalnej edycji konkursu – „Bake & Play  #zostanwdomu”.

Druga część nazwy jest szczególnie ważna – zostań w domu!

Wiemy, że dla  Was to wyjątkowe trudne. Pamiętajcie jednak, że stosując się do tego zalecenia, ratujecie zdrowie i życie wielu ludzi!

A w domu – jeśli tylko uruchomicie fantazję i kreatywność – też można świetnie się bawić, tworząc przy tym cukiernicze dzieła sztuki.

Przekonajcie się jakie niezwykłe wypieki potraficie popełnić we własnej kuchni, z tych składników, którymi dysponujecie lub możecie łatwo, tanio (i bez wychodzenia z domu) szybko zdobyć!

Podejmijcie wyzwanie Akademii Mistrza, weźcie udział w zabawie i zdobądźcie cenne nagrody!

Zasady edycji specjalnej konkursu „Bake & Play  #zostanwdomu” są bardzo proste – uwzględniają ograniczony dostęp do produktów spożywczych i sprzętów cukierniczych. Ocenimy przede wszystkim waszą kreatywność, smak i precyzję wykonania.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie jednej pracy konkursowej – ciasta pieczonego, którego wszystkie elementy są jadalne. Tym razem nie narzucamy Wam ani produktów, które powinny zostać użyte, ani tematu pracy. Możecie zaprezentować nam wypieki przygotowywane z okazji Świąt Wielkiej Nocy albo urodzin brata, torty inspirowane Waszymi zainteresowaniami albo sytuacją, z którą się zmagamy… Wszystko zależy od Was!

Jest jeden warunek – ciasto ma powstać w domu i przynajmniej na jednym zdjęciu musi być zaprezentowane z kartką opatrzoną napisem: „Bake & Play  #zostanwdomu”.

A teraz garść najważniejszych informacji!

– Kto może wziąć udział w konkursie? 

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 15 do 19 lat. , mieszkają na terenie Polski i zawodowo lub amatorsko zajmują się cukiernictwem, piekarnictwem lub produkcją lodów – w tym uczniowie szkół o profilu cukierniczym oraz blogerzy prowadzący blogi o tematyce kulinarnej i zamieszczający na nich przepisy własnego autorstwa.

– Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dołączenie do Grupy w portalu Facebook Bake & Play. Konkurs dla Młodych Cukierników oraz dodanie tam pracy konkursowej. Prace można zgłaszać w terminie od 10 kwietnia do 10 maja 2020 roku, do godz. 23.59.

Praca musi być zgodna z regulaminem – własnoręcznie wykonane ciasto pieczone, którego wszystkie elementy są jadalne. Oczywiście nie wysyłacie do nas gotowego wypieku 😉, tylko:

  • zdjęcia przedstawiające pracę w różnych ujęciach, ułatwiające ocenę wypieku – minimum 3 fotografie dobrej jakości: finalny wyrób, przekrój, zdjęcie, które pokaże prace przy cieście w kuchni. Przynajmniej jedno zdjęcie musi być oznaczone kartką z napisem „Bake & Play #zostanwdomu”,
  • recepturę pracy konkursowej wraz z gramaturą,
  • opis techniki wykonania poszczególnych elementów,
  • tytuł pracy.

– Kryteria oceny

Wszystkie terminowo zgłoszone prace zostaną ocenione przez jury w składzie: przewodniczący – Mistrz Świata w Cukiernictwie Mieczysław Chojnowski, członkowie jury – Justyna Łukasik-Russek z firmy WarsztatPR oraz Jacek Zięba, technolog żywności ZT Kruszwica.

Jury oceni kreatywność (temat pracy, wygląd, ciekawy smaki, nietypowe podejście do tematu) oraz złożoność pracy (pracochłonność, technika pracy, receptura).

Laureaci zostaną poinformowani o wygranej w prywatnej wiadomości. Wyniki konkursu zostaną też opublikowane na stronie www.akademiamistrza.pl do dnia 15 maja 2020.

– Nagrody

Jury przewidziało nagrody dla zdobywców trzech pierwszych miejsc, dopuszcza też możliwość przyznanie dodatkowych wyróżnień.

Zwycięzca otrzyma Mikser Kitchen Aid o wartości 1600 złotych, zdobywca drugiego miejsca – słuchawki marki JBL Frxx o wartości 400 złotych, a brązowy medalista – blender Bosch o wartości 300 złotych.

 

Zapraszamy do zabawy!

Zostańcie w domu, rozwijajcie dwój cukierniczy kunszt i zdobywajcie nagrody!

Akademia Mistrza

Kliknij w link: REGULAMIN

Biuro Obsługi Konkursu biuro@warsztatpr.pl

 

Przewiń do góry