Zaloguj się
Rejestracja
Instagram Youtube
Zamknij

Podsumowanie wiosennej edycji seminariów „Podwieczorki z Akademią Mistrza”

24 czerwca 2019, 12:57

Tegoroczne szkolenia biznesowe organizowane przez Akademię Mistrza zdominowały tematy prawnicze. To efekt setek zmian w przepisach, które dotyczą przedsiębiorców z branży cukierniczo-piekarniczej i dużych problemów z ich interpretacją. – Zdajemy sobie sprawę, jak takie zawirowania prawne utrudniają prowadzenie firmy i jakim są wyzwaniem dla partnerów Kruszwicy i Akademii Mistrza. Postanowiliśmy więc poświęcić tej tematyce naprawdę dużo czasu, żeby wszyscy, którzy chcą skorzystać z gigantycznej wiedzy i doświadczenia naszej ekspertki, mogli wziąć udział w seminariach – tłumaczy Marek Kopernik, z działu marketingu ZT Kruszwica. – Zarówno edycja wiosenna, która właśnie się zakończyła, jak i trzy szkolenia, które odbędą się jesienią w całości poświęcone zostały na omówienie zmian w prawie, które dotyczą naszej branży.

Wiosenne „Podwieczorki z Akademią Mistrza” cieszyły się ogromną popularnością. To zasługa renomy jaką cieszą się szkolenia akademii oraz popularności prowadzącej seminaria, ekspertki w dziedzinie finansów publicznych oraz prawa pracy, od lat związanej z branżą cukierniczą, Adriany Głuchowskiej.

– Bardzo cenię to, że spotkania prowadzi osoba, która ma nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim jest praktykiem ściśle związanym z naszą branżą. Dzięki temu dokładnie zdaje sobie sprawę, jak dane przepisy przekładają się na naszą zakładową rzeczywistość. Nie jest to nudny, niezrozumiały wykład, tylko ogromna porcja praktycznej wiedzy, poparta przykładami z życia i anegdotami, dzięki którym wszystko jest jasne, łatwe do zastosowania i zapamiętania – ocenia Roma Siódmiak, z Piekarni 7 Siódmiak, która regularnie uczestniczy w „Podwieczorkach z Akademią Mistrza”.

Jej opinia nie była odosobniona. – Adriana Głuchowska, to prawdziwy wulkan energii, osoba, która nawet pozornie nudny temat potrafi pokazać w szalenie interesujący sposób. Nawiązuje też fantastyczną relację z uczestnikami, dzięki czemu zamiast wykładu mamy inspirującą dyskusję, opartą na konkretnych sytuacjach i problemach cukierników – dodaje Justyna Łukasik-Russek z firmy WarsztatPR.

Podczas wiosennych szkoleń biznesowych poruszane były przede wszystkim zagadnienia związane z RODO i dokumentacją pracowniczą. – Omawianych były problemy, z którymi przedsiębiorcy muszą sobie radzić w codziennej pracy. Np. jak legalnie przechowywać CV kandydatów do późniejszej rekrutacji, czy można badać pracowników alkomatem, jak legalnie wypłacać wynagrodzenia w gotówce, czy można dzwonić do pracownika po godzinach, czyją własnością jest urlop, dlaczego warto wszystko wpisywać do regulaminu pracy, jak się przygotować do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, po co instalować w szafkach zamki czy dlaczego warto wieszać regulaminy w toaletach?

Jak widać zakres omawianych tematów jest bardzo szeroki, a to tylko mały wycinek wszystkich kwestii poruszanych podczas spotkania – dodaje Łukasik-Russek.

Aby wiedza przyswojona w trakcie „Podwieczorków z Akademią Mistrza” nie mogła nikomu ulecieć, trenerka przygotowała dla uczestników zestaw materiałów związanych z tematem szkolenia, które są do pobrania na stronie www.akademiamistrza.pl.

POBIERZ MATERIAŁY

Z kolei w najnowszym wydaniu Mistrza Branży można przeczytać obszerną relację z wiosennych spotkań.

Kolejne seminaria z cyklu „Podwieczorki z Akademią Mistrza” realizowane będą jesienią. O możliwość udziału w szkoleniach warto już teraz pytać przedstawicieli handlowych ZT Kruszwica.

Przewiń do góry