Przejdź do aktualnościPrzejdź do wyszukiwarki

Akademia Mistrza

Mistrzowskie wsparcie dla cukierników i piekarzy

Bunge w Polsce to nie tylko lider na rynku tłuszczów, ale także odpowiedzialny podmiot, który wspiera rozwój całej branży cukierniczo-piekarskiej i poszczególnych jej przedstawicieli. Projektem, który służy temu celowi, jest powołana do życia w roku 2008 Akademia Mistrza. Inicjatywa – wielokrotnie wyróżniana i nagradzana – cieszy się na rynku ogromnym uznaniem, a z roku na rok poszerza zakres działań i aktywności, dostępnych dla Klientów i Partnerów Biznesowych Bunge.

AKADEMIA MISTRZA – ROZWÓJ RZEMIOSŁA

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Zgodnie z tą zasadą przedstawiciele Akademii Mistrza dbają o to, by wspomagać rozwój umiejętności zawodowych polskich cukierników. Flagowym programem w tym obszarze są szkolenia rzemieślnicze, prowadzone przez wybitnych ekspertów, m.in. Mistrza Świata w Cukiernictwie – Mieczysława Chojnowskiego.

AKADEMIA MISTRZA – DLA BIZNESU
Cukiernia czy piekarnia to nie tylko miejsce, gdzie powstają fantastyczne wypieki. To także przedsiębiorstwo działające w określonych warunkach gospodarczych. Wsparcie biznesowe jest więc równie ważne, jak rzemieślnicze. Akademia Mistrza swoim partnerom oferuje szereg działań ułatwiających prowadzenie firmy. Do najważniejszych należą:

  • Podwieczorki z Akademią Mistrza, czyli spotkania z ekspertami z różnych dziedzin (np. prawa), oferują nie tylko ogrom rzetelnej i doskonale dopasowanej do problemów branży wiedzy, ale także dzięki swobodnej atmosferze i pełnej dostępności trenerów, umożliwiają znalezienie rozwiązań konkretnych problemów, poszczególnych uczestników warsztatów.

  • Akademia Mistrza Biznesu. Ten unikatowy, certyfikowany kurs online, dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, oferuje rzetelną, „szytą na cukierniczą miarę” wiedzę z różnych obszarów zarządzania biznesem.


AKADEMIA MISTRZA – INSPIRACJE

Przekazywanie wiedzy to jeden z kluczowych elementów wspierania rozwoju. Innym, równie istotnym, jest inspirowanie. Akademia Mistrza w ramach swojej działalności podejmuje wiele projektów, których celem jest inspiracja, zachęta do własnych poszukiwań, wskazywanie nowych kierunków, narzędzi czy technik, które otwierają przed cukiernikami kolejne ścieżki rozwoju.

  • Spotkanie z Maestro. Na zaproszenie Akademii Mistrza Polskę odwiedzają największe gwiazdy światowego cukiernictwa, które podczas wielogodzinnego pokazu dzielą się swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem.

  • www.AkademiaMistrza.pl - czyli strona, na której się znajdujesz. To wyjątkowe źródło wiedzy, zarówno dla adeptów jak i mistrzów cukiernictwa oraz piekarstwa. Znajdziesz tu sprawdzone receptury na tradycyjne wypieki i nowoczesne desery, porady i techniki wykonania ekspertów Akademii, ale także informacje o najnowszysch trendach, zmiany w przepisach, porady biznesowe, czyli wszystko co pomoże Ci stale się rozwijać i być zawsze na bieżąco z najważniejszymi zmianami!


AKADEMIA MISTRZA – BAKE & PLAY

Jedną z największych bolączek branży cukierniczej i piekarskiej jest niedostatek wykwalifikowanych pracowników oraz niewielkie zainteresowanie tą profesją wśród młodych ludzi. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, Akademia Mistrza od lat stara się budować prestiż zawodu cukiernika, ale też proponuje liczne działania wspierające młodych ludzi na początku ich zawodowej drogi.

Bake & Play to projekt dedykowany młodym ludziom, który ma nie tylko pokazać najpiękniejszą stronę sztuki cukierniczej, zachęcając młodzież do pozostania w zawodzie, ale także pomóc w odkrywaniu młodych talentów i wspieraniu ich dalszego rozwoju.

Zapisz się do newslettera

Dołącz do najlepiej poinformowanych w branży


Przyjmuję do wiadomości, że: