Zaloguj się
Rejestracja
Instagram Youtube
Zamknij

Koronawirus a biznes, praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

17 kwietnia 2020, 16:56

Pandemia koronawirusa dotkliwie dotknęła branżę cukierniczą. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno właściciele zakładów, jak i ich pracownicy. Wielu z Was od tygodni, każdego dnia walczy o ocalenie swojej firmy – często dorobku życia, a także miejsc pracy. Mamy nadzieję, że poradnik biznesowy, dotyczący optymalizacji kosztów i możliwości uzyskania wsparcia finansowego w dobie pandemii, który specjalnie dla Was przygotowała ekspertka Akademii Mistrza, specjalistka w dziedzinie finansów publicznych oraz prawa pracy, Adriana Głuchowska, pomoże Wam przetrwać kryzys.

– Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa w Polsce, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj), świadczenie postojowe do ok. 2 tys. zł – dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach ekonomicznych – wyjaśnia Adriana Głuchowska. – Przedsiębiorca m możliwość skorzystania z więcej niż jednej formy pomocy, dlatego warto dokładnie zapoznać się nie tylko z zapisami wynikającymi z wprowadzonej specustawy, ale też innymi przepisami, które mogą mieć w tej sytuacji zastosowanie.

Gdzie szukać informacji nt. Tarczy antykryzysowej – przydatne linki

Informacje nt. Tarczy antykryzysowej dla mikro, małych, średnich oraz dużych firm, można znaleźć m.in. na stronach Polskiego Funduszu Rozwoju

– informacje nt. Tarczy Finansowej PFR dla mikrofirm https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-mikrofirm.html

– Tarczy Finansowej PFR dla małych i średnich firm https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-malych-i-srednich-firm.html

– oraz Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-duzych-firm.html.

Informacje o pomocy dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej można znaleźć m. in. na stronie www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa, na stronach resortów: rodziny, pracy i polityki społecznej oraz resortu finansów, ZUS, Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Informacje nt. tarczy kryzysowej dla przedsiębiorców znalazły się także na stronie Ministerstwa Finansów https://www.gov.pl/web/finanse/tarcza-antykryzysowa-dla-przedsiebiorcow oraz na stronie https://www.gov.pl/web/finanse/tarcza-antykryzysowa-dla-przedsiebiorcow-1-osobowa-dzialalnosc-gospodarcza dla przedsiębiorców prowadzących 1- osobową działalność gospodarczą.

Przydatne przepisy, szczegółowo omówione przez naszą ekspertkę, znajdziecie Państwo w podzielonych tematycznie materiałach poniżej.
Przewiń do góry