Zaloguj się
Rejestracja
Instagram Youtube
Zamknij

Słodkie stoły to tylko początek. Poznaj wielką moc małych muffinek!

13 lipca 2020, 14:52

Muffiny, babeczki, cupcakes – od kilku sezonów te słowa odmieniamy przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego. Babeczki to już nie tylko ciastko, po które idziemy do cukierni, czy główny bohater słodkich stołów na imprezach okolicznościowych, ale także pożądany prezent i modny gadżet reklamowy.

Tort z muffinek

Jeszcze całkiem niedawno symbolem wesel, komunii czy urodzin był tort. Duże słodkie, bogato zdobione ciasto, krojone przed podaniem w piękne trójkąty – wydawało się, że nic nie może go zastąpić. A jednak. Od kilku lat torty z babeczek to prawdziwy hit weselnych i komunijnych przyjęć. Ustawiane kaskadowo, pięknie udekorowane muffiny spotkamy też na imprezach typu baby shower, garden party czy imprezach organizowanych dla dzieci. Nie tylko cieszą oczy, ale są też bardzo praktyczne. Znacznie łatwiej częstować nimi gości, a każda porcja jest skończoną, doskonałą całością. Dużo efektowniej prezentuje się na talerzyku deserowym, niż odkrojona od całości porcja tortu. A przecież jemy także, a może nawet przede wszystkim oczami. Zwłaszcza dziś, w dobie wszechobecnej fotografii i mediów społecznościowych, w których chętnie prezentujemy to co trafia na nasze talerze. A babeczka – zwłaszcza ta z fantazyjną dekoracją – doskonale prezentuje się na zdjęciach. Prawdziwa gwiazda instagrama czy pinterestu. A wszyscy wiemy, że sława w social mediach, to dziś podstawa sukcesu.

Słodkie stoły
Candy bary to kolejny przebój ostatnich lat. Polacy pokochali słodkie stoły, nie tylko ze względu na smak ustawianych na nich smakołyków. Dziś równie ważna jest ich funkcja dekoracyjna. Widać to wyraźnie, przyglądając się najświeższym trendom weselnym. Kiedyś candy bar, był po prostu stołem, na którym ustawiano desery, ciasta i inne łakocie. Z jednej strony po to, by goście wiedzieli gdzie szukać słodkich przysmaków, z drugiej, by nie zabierały one miejsca wytrawnym daniom, które i tak ledwo mieściły się na stole głównym. Co raz częściej jednak to estetyka, a nie sama użyteczność staje się priorytetem.
Same stoły przybierają fantazyjne kształty – od blatów wyciętych w inicjały państwa młodych, po fikuśne konstrukcje, dopasowane stylistycznie do klimatu imprezy. Coraz częściej stoły, to już nawet nie stoły, a słodkie ścianki, drabiny czy regały. Oczywiście stylowo udekorowane, najczęściej girlandami z roślin czy balonów. Łatwo się domyślić, że skoro estetyka jest tu sprawą kluczową, gigantyczną wagę przywiązuje się też do wyglądu wypieków. A trudno o ciastka, które można piękniej udekorować niż muffiny. Odpowiednie wykończenie sprawi, że babeczki idealnie wpasują się w każdy styl, bez względu czy jest to impreza weselna w klimacie rustykalnym, czy urodziny dziecka, których tematem przewodnim jest tęczowy unicorn.

Niezapomniany prezent
Jadalne prezenty to nie nowość. Tradycja wręczania bombonierek, figurek z czekolady czy pięknie pakowanych ciastek – czy to z jakiejś okazji, czy aby okazać uczucie, czy wreszcie w formie podziękowań – jest bardzo długa. Od pewnego czasu zamiast gotowych, uniwersalnych łakoci, coraz częściej wręczamy naszym bliskim bardziej wymyślne smakołyki. Obok pierników, najlepiej w tej roli sprawdzą się właśnie muffinki. Wspaniale udekorowane, nie tylko wyglądają jak małe dzieło sztuki, ale też doskonale nadają się do tego, by nadać im specjalną dedykację. Może to być jakiś napis, czy top np. w kształcie pierwszej literki imienia. Pudełka z babeczkami to świetny pomysł na prezent dla weselnych gości w podziękowaniu za udział w imprezie. Stylowy, słodki i bardzo modny!

Babeczka reklamowa
Ogromny potencjał muffinek dostrzegli też specjaliści od marketingu. W końcu jak długo można wręczać klientom długopisy, kubki czy breloczki. Zwłaszcza na dużych imprezach typu targi czy wystawy, gdzie podobne „prezenty” otrzymują oni na każdym stoisku.
Co innego piękna i pyszna babeczka, ozdobiona logiem naszej firmy. Taki jadalny „gadżet reklamowy” nie jest wprawdzie równie trwały jak długopis, z pewnością jednak możemy liczyć na efekt WOW, dzięki któremu od razu uda nam się nawiązać bliższy kontakt, a przecież o to właśnie chodzi. Bo babeczki mają wielką moc, którą cały czas odkrywamy na nowo!

Przewiń do góry