Przejdź do aktualnościPrzejdź do wyszukiwarki

Dekorujemy pierniki – szkolenie Akademii Mistrza

9 grudnia 2019Dekorujemy pierniki – szkolenie Akademii Mistrza

Grudzień pierniczkami stoi – ta polska tradycja nie zmienia się od wieków, a w ostatnich latach znów przybiera na sile. Dekorowane, korzenne ciastka są hitem na świątecznych jarmarkach i magnesem, który przyciąga do cukierni grudniowych klientów. Te pyszne smakołyki, kupowane są na prezenty i jako bożonarodzeniowe dekoracje.

A skoro polskie cukiernie pachną w tym okresie wszelkiego rodzaju piernikami i pierniczkami, w ofercie Akademii Mistrza nie mogło zabraknąć działań wspierających tą gałąź cukierniczego rzemiosła.

W Akademii Mistrza dekorowania pierników uczą najlepsi!

Szkolenie z dekoracji piernika poprowadziła uznana i utytułowana ekspertka, która niedawno otworzyła jedno z ciekawszych miejsc na mapie piernikowej stolicy Polski – Torunia. Iga Sarzyńska, właścicielka pracowni i butiku „Wzrusza Toruń”, przez trzy dni zdradzała uczestnikom warsztatów swoje piernikowe sekrety: od przepisów na ciasto i lukier, po stosowane narzędzia i techniki pracy.

Efekt? Doskonale aromatyczny, pachnący świętami i przede wszystkim zachwycająco piękny. Uczestniczki szkolenia, pod okiem mistrzyni, wypiekły i udekorowały setki gwiazdek, śnieżynek, koników na biegunach, serduszek, słodkich zwierzaków, aniołków czy domków z piernika.

Zdobytą na szkoleniu wiedzą będą się teraz dzielić z klientami ich macierzystych cukierni, których piernikowa oferta, z pewnością będzie w tym roku prawdziwie mistrzowska.

Inne z kategorii Szkolenia cukiernicze