Przejdź do aktualnościPrzejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie targów Expo Sweet 2023

5 kwietnia 2023Podsumowanie targów Expo Sweet 2023

Niezmiernie cieszymy się z tak szerokiego odbioru tegorocznych targów Expo Sweet! Frekwencja przebiła nasze najśmielsze oczekiwania i zgromadziła 2 razy więcej uczestników, w porównaniu z edycją zeszłoroczną, tym samym wracając do poziomu sprzed pandemii.

Wydarzenie to jak zawsze było dla nas idealną okazją do wymiany branżowych informacji i doświadczeń, wielu spotkań z naszymi partnerami biznesowymi oraz nawiązywania nowych, wartościowych kontaktów. To miejsce, w którym podzieliliśmy się również naszymi nowościami.

Nowe produkty: Prima Kreemi White SG & Optima Trenn Spray

Jedną z naszych nowości, która miała swoją premierę podczas tegorocznej edycji targów, jest krem cukierniczy Prima Kreemi White SG. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję wziąć udział w zabawie, w której codziennie była do wygrania, jak również jako pierwsi skosztować różnych deserów z kremami na bazie Prima Kreemi White SG, przygotowywanymi na żywo przez naszych ekspertów Mieczysława Chojnowskiego i Jacka Ziębę.

Podczas targów premierę miała również nasza druga nowość, dostępna w sprzedaży już w kwietniu tego roku – Optima Trenn Spray - uniwersalny środek natłuszczający, zapobiegający przywieraniu do form piekarskich i cukierniczych.

Podsumowanie targów Expo Sweet 2023

Pokazy na żywo

Targi cukiernicze to również szansa na podejrzenie przy pracy młodego pokolenia. W tym roku gościliśmy Mistrzynię Polski Uczniów Szkół Cukierniczych (2014) - Patrycję Reszka, cukiernik z zawodu i pasji, która krok po kroku pokazała jak wykonać figurkę z masy cukrowej w formie żaby. Prywatnie mama dwójki dzieci, Patrycja po dłuższej przerwie wróciła do świata cukiernictwa, aby dalej zgłębiać wiedzę i rozwijać się w tej branży. Od 2013 roku należy do podopiecznych Akademii Mistrza, a obecnie pracuje w najsłodszej, różowej cukierni w Trójmieście w Nanan.

Podsumowanie targów Expo Sweet 2023

Konkurs dla młodych cukierników i piekarzy

Podczas ostatniego dnia naszych targów ruszyliśmy z corocznym konkursem Bake & Play, dedykowanym młodym pasjonatom i adeptom cukiernictwa oraz piekarstwa. Pierwsi uczniowie szkół gastronomicznych mieli okazję zapoznać się ze szczegółami tej wyjątkowej, szóstej edycji, powiązanej z obchodami 15-lecia Akademii Mistrza. Tym razem każdy z uczestników ma szansę wygrać udział w szkoleniu z Mistrzem Świata w Cukiernictwie – Mieczysławem Chojnowskim, a następnie wziąć udział w rywalizacji o główne nagrody w finale na żywo.

Reportaż podsumowujący targi EXPO Sweet 2023

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z wydarzenia. Zobaczcie, co działo się na targach!

Inne z kategorii Targi Branżowe